KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14507079
nr 1450 7079
Sven Storm
(1905-1990), Sverige
Oljemålning, Stockholm. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 45x59cm, yttermått inklusive ram: 62x76cm
Sven Storm, svensk målare och tecknare född 1905, död 1990.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 21 februari 2022
kl 18:21:09
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr
500 kr
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm